MTK-Lapin johtokunta

MTK-Lapin johtokunta ja valtuuskunnan jäsenet

 

Johtokunta

MTK-Lapin (Maataloustuottajain Lapin liiton) asioita hoitaa 9-jäseninen johtokunta. Sen jäsenet valitaan liiton syyskokouksessa kolmivuotiskaudeksi kerrallaan. Kokouksiin osalistuu myös MTK:n valtuuskunnan jäsen Tuomo Leinonen.

 

Puheenjohtaja

Marko Repo
Simo

p. 0400 603 128
marko.repo@mtk.fi

 
Varapuheenjohtaja
Juhani Lampela
Tervola
p. 0400 181 457
lampela.juhani@gmail.fi
Alakemijoki, Simo, Tornio
 
Jouni Harju
Salla
p. 040 5728 783
jouni.harju83@gmail.com
Itä-Lappi
 
Antti Kantola
Kittilä

p. 040 5625 214
antti.kantola@kairanpalvelut.fi

Kittilä, Sodankylä
 
Kimmo Kantomaa
Ylitornio
p. 044 058 8982
kille.com@hotmail.com
Ylitornio, Pello, Kolari
 
Hanna-Mari Kasurinen
Ivalo
p. 040 5625 816
hkasurinen@hotmail.com
Inari-Utsjoki, Tunturi-Lappi
 
Aleksi Kortesalmi
Ranua
p. 045 3536 436
aleksi.kortesalmi@gmail.com
Maaseutunuoret
 
Heikki Lehtiniemi
Posio
p. 0400 159 984
heikki.lehtiniemi@hotmail.com
Posio, Ranua, Rovaniemi
 
Sakari Manninen
Rovaniemi
p. 040 480 9915
sakma153@gmail.com
Posio, Ranua, Rovaniemi
 
 

MTK:n valtuuskunnan jäsenet

Marko Repo
p. 0400 603 128
marko.repo@mtk.fi

Varajäsen
Juhani Lampela
p. 0400 181 457
lampela.juhani@gmail.fi

Tuomo Leinonen
p. 040 726 1884
tuomoleinonen@elisanet.fi

Varajäsen
Aleksi Kortesalmi
p. 045 3536 436
aleksi.kortesalmi@gmail.com

Lapin metsänhoitoyhdistysten edustaja
Tuomo Marttila
p. 050 330 5751
tuomomarttila@hotmail.com